Dietetyk | Kompleksowa pomoc dla dzieci, młodzieży i dorosłych | Promitis

Dietetyk

W Centrum Terapii PROMITIS oferujemy kompleksową pomoc z zakresu dietetyki.

Pomagamy zarówno osobom, które chcą w bezpieczny i trwały sposób schudnąć oraz osobom z zaburzeniami odżywiania, jak anoreksja i bulimia.

Oferujemy profesjonalną pomoc pacjentom, którzy z powodu chorób cywilizacyjnych, takich  jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, powinni radykalnie zmienić swój sposób odżywiania.

Służymy radą i doświadczeniem każdemu, kto preferuje zdrowy styl życia i w sposób świadomy pragnie kształtować najkorzystniejsze dla siebie nawyki żywieniowe, aby móc cieszyć się zdrowiem, energią i witalnością.

Nasi klienci mogą skorzystać z jednorazowej porady dietetycznej lub skorzystać z kompleksowej opieki dietetycznej.

 • JEDNORAZOWA PORADA DIETETYCZNA
Dietetyk zbiera wywiad zarówno żywieniowy, jak i zdrowotny, analizuje udostępnione przez Państwa wyniki badań diagnostycznych oraz dokonuje pomiarów antropometrycznych.

Konsultacja ma na celu wspólne przeanalizowanie obecnej Państwa diety, ewentualnych niekorzystnych dla Was nawyków żywieniowych, podpowiedzenie jakie zmiany w codziennej diecie warto by było wprowadzić i jak tego dokonać w prosty sposób. Otrzymujecie Państwo ogólne zalecenia dietetyczne dzięki, którym już bezpośrednio po wizycie jesteście w stanie wprowadzić je w życie.

 • KOMPLEKSOWA OPIEKA DIETETYCZNA
Podczas pierwszej wizyty dietetyk zbiera szczegółowy wywiad zarówno żywieniowy, jak i zdrowotny, analizuje udostępnione przez klienta wyniki badań diagnostycznych oraz dokonuje pomiarów antropometrycznych.

W trakcie tej konsultacji przeprowadzamy pełny wywiad zdrowotny, aby móc jak najlepiej dostosować zalecenia żywieniowe i opracować indywidualny plan zmiany stylu życia. Dietetyk wspólnie z klientem ustala plan działania, cel do jakiego będą dążyć, omawia główne założenia diety (oczywiście wszystko indywidualnie dobrane).

DIETA W AUTYZMIE

Mamy wieloletnie doświadczenie w diagnozie i terapii całościowych zaburzeń rozwojowych, w tym ze spektrum autyzmu. Z tego względu ogromną rolę przywiązujemy do diagnostyki nietolerancji pokarmowych u dzieci z autyzmem oraz doboru odpowiedniej diety i jej suplementacji.

Coraz więcej osób cierpi z powodu problemów zdrowotnych, takich jak dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (wzdęcia, biegunki czy zaparcia), migreny, zaburzenia snu, przewlekłe zmęczenie, zespół deficytu uwagi, czy zaburzenia masy ciała. Często trudno jest ustalić źródło ich powstawania. Mimo, że niektóre z tych dolegliwości pozornie wydają się nie mieć bezpośredniego związku ze sposobem odżywiania, współczesne badania dowodzą, że przyczyną wielu z nich są nietolerancje pokarmowe (nadwrażliwości pokarmowe).

W Centrum Terapii PROMITIS oferujemy Państwu nie tylko możliwość wykonania badania, które pozwoli zdiagnozować u Państwa nadwrażliwości pokarmowe, ale również objęcie kompleksową opieką dietetyczną.

Proponowany przez nas test bada 59 produktów spożywczych. Do jego wykonania potrzebna jest jedynie krew pobierana z palca, a wyniki otrzymują Państwo zazwyczaj już następnego dnia. Nasz dietetyk nie tylko właściwie zinterpretuje wynik badania, ale ustali odpowiednią dla Państwa potrzeb dietę, która pozwoli zniwelować dolegliwości.

Kiedy warto rozważyć możliwość wykonania testu:

 • przewlekłe dolegliwości żołądkowo-jelitowe m.in. wzdęcia, biegunki czy zaparcia,
 • problemy skórne takie, jak suchość czy zaczerwienienie skóry,
 • migrena, bóle głowy, zawroty głowy,
 • zaburzenia rozwojowe, autyzm, zespół Aspergera, ADHD,
 • syndrom ciągłego uczucia zmęczenia, wyczerpanie,
 • problemy z utratą nadmiaru masy ciała,
 • bóle mięśni, stawów,
 • choroby reumatyczne,
 • cukrzyca typu II,
 • depresja,
 • nadaktywność, napady agresji, osłabienie koncentracji.


W razie potrzeby w naszym zespole posiadamy psychologów doświadczonych w pracy z osobami chcącymi schudnąć oraz tymi, którzy cierpią z powodu zaburzeń  odżywiania.


   

Dietetyk Warszawa

  ul. Garibaldiego 4 (przy Rondzie Wiatraczna) Praga Południe

biuro@centrum-terapii.pl

tel.: 791 769 069

   

Dietetyk Wrocław

  Wrocław: ul. Kościuszki 108 a lok.11

wroclaw@centrum-terapii.pl

tel.: 534 953 976

   

Dietetyk Kraków

  Kraków: ul. Grottgera 1 lok. 3

krakow@centrum-terapii.pl

tel.: 791 765 775

   
10 LAT PROMITIS