Terapia Autyzmu

Terapia Autyzmu

autyzmterapiaAutyzm jest zaburzeniem rozwojowym zaczynającym się we wczesnym dzieciństwie i trwającym całe życie. Może objawiać się w różny sposób u poszczególnych osób, jest to zależne od głębokości zaburzeń jak i skuteczności i intensywności terapii.

Autyzm bywa często nierozpoznany i niezrozumiany, ponieważ osoby z autyzmem "nie wyglądają" na niepełnosprawne. Uwagę zwracają dopiero ich trudności z komunikacją, wyobraźnią i interakcjami społecznymi, kontrolą własnych (często nietypowych) zachowań.

Spektrum autystyczne jest bardzo szerokie. Niektóre z osób z autyzmem funkcjonują na wysokim poziomie, są samodzielne w wielu obszarach. Inne natomiast potrzebują dużego wsparcia ze strony opiekunów.

Wczesne rozpoznanie autyzmu jest bardzo istotne, pozwala mianowicie wprowadzić intensywne oddziaływanie terapeutyczne.

Osoby z autyzmem mają duże trudności w interakcjach społecznych oraz komunikowaniu się z innymi osobami. Rozwój mowy nie przebiega tak jak w przypadku zdrowych dzieci, często występują opóźnienia, a stosowane przez dziecko słowa często używane są nieadekwatnie i niefunkcjonalnie. Ważne jest by w ramach zajęć terapeutycznych zadbać o rozwój dziecka w obszarze komunikowania się.

Dzieci z autyzmem mają trudności z nauką nowych umiejętności, z ich generalizacją. W związku z tymi trudnościami wymagają większego wsparcia w trakcie nauki niż normalnie rozwijające się dzieci. Istotne jest by stosować szereg pomocy w trakcie nauki, np. pomoce wizualne - np. plany dnia, aktywności.

Sposób w jaki przetwarzają informacje jest odmienny, bardzo często u dzieci z autyzmem występuje nadwrażliwość i/lub niedowrażliwość w obrębie zmysłów. W ramach zajęć z integracji sensorycznej dba się o zoptymalizowanie funkcjonowania systemu nerwowego dziecka co wpływa na jego lepsze funkcjonowanie.

Program terapeutyczny powinien być kompleksowy i indywidualnie dostosowany do potrzeb danego dziecka, tak by jak najefektywniej wspierać jego rozwój.

Oferujemy:

 • diagnozę autyzmu w ośrodkach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu
 • kompleksową terapię (psycholog, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, logopeda, fizjoterapeuta) - intensywną, systematyczną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka
 • przedszkole terapeutyczne
 

Należy pamiętać, że im wcześniejsza diagnoza i bardziej wszechstronna terapia tym większa szansa na poprawę funkcjonowania dziecka.

Uwaga: Oferujemy szkolenia dla osób indywidualnych (terapeutów, rodziców osób z autyzmem) oraz szkolenia dla szkół i organizacji pracujących dla osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.  

Terapia autyzmu Warszawa

  biuro@centrum-terapii.pl

  tel.: 791 769 069

  W celu zasięgnięcia szczegółowych danych kontaktowych (kompletne adresy, telefony do placówek) zapraszamy do działu kontakt


  Terapia autyzmu w Krakowie

   krakow@centrum-terapii.pl

   tel.: 791 765 775

   W celu zasięgnięcia szczegółowych danych kontaktowych (kompletne adresy, telefony do placówek) zapraszamy do działu kontakt

   

Terapia autyzmu we Wrocławiu

  wroclaw@centrum-terapii.pl

  tel.: 534 953 976

  W celu zasięgnięcia szczegółowych danych kontaktowych (kompletne adresy, telefony do placówek) zapraszamy do działu kontakt

10 LAT PROMITIS