Trening Umiejętności Społecznych | Kompleksowa pomoc dla dzieci, młodzieży i dorosłych | Promitis

Trening Umiejętności Społecznych

Rozwijanie umiejętności społecznych jest podstawą oddziaływań terapeutycznych w pracy z osobami ze spektrum autyzmu, a w szczególności z Zespołem Aspergera, czy z autyzmem wysokofunkcjonującym.

Centrum terapii Promitis zaprasza dzieci ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym na grupowe zajęcia terapeutyczne, mające na celu rozwijanie umiejętności społecznych i przedszkolnych oraz naukę współdziałania i zabawy w grupie rówieśniczej.

W programie zajęć:

  • Integracja z rówieśnikami w grupie: wspólna zabawa, nauka komunikowania się z innym dzieckiem, podejmowania współpracy.
  • Rozwijanie umiejętności zabawy: grupowe zabawy przedszkolne, gry i zabawy oparte na naprzemienności, wprowadzanie zabaw „na niby” i tematycznych.
  • Rozwijanie społecznych umiejętności przedszkolnych: przestrzegania reguł pracy w grupie, czekania na swoją kolej, zgłaszania się, skupiania uwagi, reagowania na polecenia kierowane do grupy.
  • Przenoszenie uczonych umiejętności na sytuacje codzienne.

Zajęcia odbywają się w małych grupach (4 - 6-osobowych), dobranych pod względem wieku i umiejętności. Przed zajęciami zapraszamy na wstępną konsultację służącą właściwemu dopasowaniu dzieci do grup.


   

Trening Umiejętności Społecznych Warszawa

    ul. Garibaldiego 4 (przy Rondzie Wiatraczna) Praga Południe

biuro@centrum-terapii.pl

tel.: 791 769 069

   

Trening Umiejętności Społecznych Wrocław

    Wrocław: ul. Kościuszki 108 a lok.11

wroclaw@centrum-terapii.pl

tel.: 534 953 976

   

Trening Umiejętności Społecznych Kraków

    Kraków: ul. Grottgera 1 lok. 3

krakow@centrum-terapii.pl

tel.: 791 765 775

 
10 LAT PROMITIS