Dr n. med. Grażyna Banaszek - neurolog dziecięcy w PROMITIS

WARSZAWA: zapraszamy na konsultacje neurologa dziecięcego!

Mikołajki - bezpłatne konsultacje dla dzieci i rodziców
Mikołajkowe bezpłatne konsultacje dla dzieci i ich rodziców
29 listopada 2012
Warsztaty pierwszej pomocy - Dzieci
WROCŁAW: Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dzieciom
13 grudnia 2012

Neurolog dziecięcy

 

Miło nam poinformować, że począwszy od grudnia 2012 w placówkach Centrum Terapii PROMITIS w Warszawie konsultacje w zakresie neurologii dziecięcej prowadzić będzie dr n. med. specjalista neurologii dziecięcej Grażyna Banaszek

 

 

 

Dr Grażyna Banaszek specjalizuje się miedzy innymi w ocenie funkcjonowania układu nerwowego dzieci z takimi problemami jak: bóle głowy, utraty świadomości, niedowłady. Diagnozuje również metodą Vojty niemowlęta z grupy ryzyka, prowadzi dzieci rehabilitowane z opóźnieniem psychoruchowym, z zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, uszkodzeniami okołoporodowymi splotów ramiennych, przepuklinami oponowo-rdzeniowymi, artrogrypozami.

 

Pani dr Banaszek posiada dyplom Kinderzentrum w Monachium w zakresie diagnostyki i terapii metodą Vojty.

 

Profesor Vaclav Vojta – genialny czeski neurolog dziecięcy był związany z Centrum Pediatrii Społecznej w Monachium, w którym współpracował z profesorem Theodorem Hellbrügge, autorem nowatorskiej metody diagnostyki dziecięcej znanej pod nazwą Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej.

 

Wspólnie dokonali oni przełomu w neurologicznym postrzeganiu zaburzeń rozwojowych u niemowląt i dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Dzięki ich osiągnięciom powstały liczne fundacje, jak również organizowane są szkolenia dla lekarzy i rodziców mających pod opieką niemowlęta z objawami zaburzeń ze strony układu nerwowego.

 

Metoda prof. Vojty opiera się na idealnych normach rozwojowych opracowanych dla człowieka w pierwszym roku naszego życia. Profesor opisał, jak powinny wyglądać prawidłowe wzorce dla każdego ruchu dziecka. Wszelkie odstępstwa od wzorców są wskazaniem do stosowania intensywnej rehabilitacji, która prawidłowo przeprowadzona właśnie w tych pierwszych miesiącach życia małego człowieka pozwoli uniknąć mu w dorosłym życiu skrzywienia kręgosłupa, płaskostopia, czy też innych dolegliwości związanych z układem ruchowym.

 

Dr Grażyna Banaszek, uczyła się metody Vojty od samego mistrza i doskonaliła ją przez ponad 15 lat własnej praktyki.

 

Jest ona również jednym z założycieli Ogólnopolskiej Fundacji na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk Słońca”, oraz członkiem Rady Naukowej Fundacji.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Zapisy:

Telefonicznie:  22 810 63 90 lub 791 769 069

Mailowo: biuro@centrum-terapii.pl

 

[learn_more caption=”Informacje o placówkach”]

 

Neurolog dziecięcy Warszawa

 

ul. Garibaldiego 4 (przy Rondzie Wiatraczna) Praga Południe

Skwer Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 5 (Solidarności róg Towarowej) Centrum / Wola

ul. Sandomierska 18 lok. 2 (Puławska róg Rakowieckiej) Centrum /Mokotów

ul. Mickiewicza 9 (przy METRO Dworzec Gdański) Żoliborz

ul. Rembielińska 20 lok. 157 (budynek Galerii Rembielińska) Targówek

ul. Cmentarna 17 (blisko Ronda Żaba) – Terapeutyczny Punkt Przedszkolny PROMITIS

 

W celu zasięgnięcia szczegółowych danych kontaktowych, związanych z zagadnieniem neurolog dziecięcy Warszawa – zapraszamy do działu kontakt

[/learn_more]

Comments are closed.

10 LAT PROMITIS