Zespół Aspergera Kraków, Wrocław - Centrum Terapii PROMITIS

Zespół Aspergera Kraków, Wrocław

Terapia autyzmu Kraków, Wrocław
31 marca 2012
Terapia biofeedback Kraków, Wrocław
31 marca 2012

Zespół Aspergera jest jednym z zaburzeń rozwoju, które wpisuje się w szeroko pojęte spektrum zaburzeń autystycznych. Z języka angielskiego nazywany jest Asperger?s Syndrome (AS) i jest określany jest grupa całościowych zaburzeń rozwojowych. Występuje zarówno u dzieci jak i dorosłych. Coraz częściej na diagnozę zgłaszają się osoby dorosłe, które do tej pory nie miały pojęcia, że problemy, z którymi się borykają od wielu lat, mogą mieć podłoże w występującej u nich jednostce chorobowej jaką jest zespół Aspergera.

Do najbardziej charakterystycznych cech występujących u chorych na zespół Aspergera zaliczają się:

  • zaburzenia w zakresie komunikacji werbalnej i pozawerbalnej
  • trudności w nawiązywaniu relacji społecznych
  • zaburzenia rozumienia niektórych emocji własnych i innych
  • specyficzne zainteresowania
  • niechęć do wszelkich zmian
  • brak empatii
  • niezdarność i problemy z koordynacją ruchową

Osoby z tego rodzaju zaburzeniem mają szczególne problemy w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji społecznych. Wykazują ogromne trudności z odnalezieniem się w grupie rówieśniczej. Mają problem z rozumieniem komunikatów z wydźwiękiem abstrakcyjnym, ironii, żartów i metafor. Osoby z Zespołem Aspergera mają kłopoty z wczuwaniem się w stany emocjonalne innych osób.

Chorzy często spotykają się z niezrozumieniem przez rówieśników oraz problemami w szkole, mimo, iż ich IQ często jest ponadprzeciętne. Brak poczucia akceptacji sprawia, że osoby z tego typu zaburzeniem często skarżą się na obniżony nastrój lub podwyższony poziom lęku. Dość często w wieku młodzieńczym zaczynają się pojawiać problemy natury depresyjnej.

W Centrum Terapii PROMITIS nasi specjaliści zajmują się diagnozowaniem dzieci i młodzieży w kierunku zespołu Aspergera oraz prowadzeniem wieloaspektowej terapii.

Chorzy na zespół Aspergera, w zależności od nasilenia i zakresu zaburzeń, objęci są terapią logopedyczną, psychologiczną, psychiatryczną oraz terapeutyczną. W naszym Centrum prowadzone są zarówno zajęcia indywidualne jak i grupowe. Podejmowane są zajęcia mające na celu usprawnienie i wzmocnienie umiejętności społecznych ? tzw. Trening Umiejętności Społecznych (TUS). Terapia tego typu wspiera zdolność inicjowania kontaktu, prowadzenia dialogu i rozwiązywania konfliktów oraz polepsza zdolności adaptacyjne.

[learn_more caption=”Informacje o placówkach”]

Asperger Kraków

 

ul. Grottgera 1 lok. 3, 30-035 Kraków

ul. Dobczycka 20, 30-620 Kraków

Szczegółowe informacje kontaktowe powiązane z zagadnieniem Asperger Kraków, znajdują się tutaj

 

Asperger Wrocław

 

ul. Kościuszki 108 a lok.11; 50-441 Wrocław

ul. Kryniczna 37; 51-213 Wrocław

Więcej informacji kontaktowych  powiązanych z zagadnieniem Asperger Wrocław, znajduje się tutaj

[/learn_more]

Comments are closed.

10 LAT PROMITIS